TEATR DIALOGU




Opowieści możemy snuć i może to trwać godzinami. Ale możemy je skonstruować inaczej! Po prostu krócej, ale też twórczo i różnorodnie – komicznie, tragicznie, sentymentalnie. Werbalnie i niewerbalnie.

ŹRÓDŁO
Teatr dialogu jest teatrem zaangażowanym, nawiązuje do tradycji teatru słuchania.

TEMAT
Tematami - jak przystało na formułę działania zaangażowanego - są problemy społeczne - wszelkiego rodzaju nadużycia, wykluczenia, dysfunkcje. Dotychczas podejmowane były tematy: * wykluczenia * stereotypy płci.

HISTORIA
opowieść, nad która chcesz pracować, może być *własna *o kimś znajomym *o kimś z rodziny  *przeczytana w mediach *znana z filmu, internetu lub *podsunięta przez prowadzące warsztat

UCZESTNICY/UCZESTNICZKI
Może być każdy/każda, kto ukończył/a 18 lat. Niepotrzebne są umiejętności aktorskie, wystarczy dobra wola i krótka historia, którą chcesz opowiedzieć.

FORMUŁA
Wydarzenie składa się z dwóch części – warsztatu (5h) oraz akcji w przestrzeni publicznej (2h).

I. WARSZTAT
Pracujemy nad historiami - treścią opowieści, jej formą, nad dykcją i koncentracją, improwizujemy, ćwiczymy opowiadanie historii w parach. Całość przygotuje do akcji w przestrzeni miejskiej.

II. AKCJA MIEJSKA
Odbywa się w miejscu publicznym - na rynku, w parku, na dworcu. Zapraszamy ludzi do wysłuchania/obejrzenia naszej historii. W relacji tetate dzielimy się tematem i zachęcamy do rozmowy.


-------------------------------------------------------------------------------

WARSZAWA . Festiwal Równe Prawa do Miłości.

11.02.2017 Stereotypy płci. Warsztat & Akcja POCZYTAJ
12.02.2017 Performans jest pomiędzy. Videopokaz & rozmowa POCZYTAJ



BIAŁYSTOK 29.03.2015 / Wykluczenia POCZYTAJ / VIDEO






















Popularne posty